Jędrusiowa Polana

Kraina słynie z pięknych krajobrazów, porywających zachodów słońca oraz całej sieci jezior o wyjątkowo czystej wodzie, własnie Jez. Białe jest tym najczystszym


Jedrusiowa Polana

Dolacz do nas na facebooku

Valid XHTML 1.0 Transitional

Untitled Document

Co piszczy w trawie... na "Jędrusiowej Polanie"!

Witamy na stronie poświęconej polu namiotowemu nad Jeziorem Białym w Gorzewie - Jędrusiowa Polana.

Jako, że jesteśmy miłośnikami zwierząt, na przełomie lat gościło na naszej polanie ich wiele. Całkiem niedawno pożegnaliśmy się z dwom końmi rasy wielkopolskiej. Wśród nich nasza chluba - przepiękny gniadosz o imieniu Poranek-Ikar, który urodził się na Polanie w maju 2005 i dzielnie towarzyszył nam przez długi czas dając sobie świetnie radę zarówno pod siodłem, na oklep, jak i w bryczce. Wałach zwykł zaczepiać wszystkich turystów, taki z niego niezwykle towarzyski pieszczoch. Od początku trwania Polany były z nami wierne poczciwe kobyłki Mery i Itaka, które nie jednego amatora nauczyły co to jazda w siodle. W roku 2006 w czerwcu dołączyła do naszej końskiej rodziny Malezja - konik polski - klacz o spokojnym usposobieniu i niewielkim rozmiarze. Malezja, krótko po tym jak zawitała w nasze progi, wydała na świat prześliczne źrebię o niecodziennej urodzie - nazwaliśmy ją Mgiełka, ponieważ jest delikatna i subtelna jak poranna mgła. Była ulubienicą swojego Taty Poranka, który opiekował się nią i jej mamą, a w razie potrzeby broni jak lew. Obecnie koniki rozjechały się po świecie, a na Polanie mieszkają jedynie sezonowo konie w pensjonacie, a także odwiedzają nas czteronożni goście z bliska i daleka. Stałym bywalcem jest siwa Dora z sąsiedztwa oraz para pięknych gniadych ślązaków z Gostynina.

Jakiś czas temu na Polane zawitała parka kózek karpackich, która szybko powiększyła się o uroczą dwójkę malutkich koźląt (urodziły się w prima aprilis 1 kwietnia). Pełne ciekawości i chęci poznania zaczepiały naszych gości. Obecnie goszczą u pewnej rodziny, gdzie służą swoim zdrowym kozim mlekiem dla małych dzieci.

Porządku wśród całego zwierzyńca pilnują czworonożni przyjaciele - owczarek kaukaski i niemiecki. Towarzyszą im uroczy łaciaty kiciuś Kacper i leniwy Czarnuszek. Kotki najchętniej przebywają w ciepłej stajni wylegując się na sianie, gdzie zaprzyjaźniły się z kasztankami. Czasem zaglądają do kurnika, ganiając za perliczkami oraz wyjątkowo barwnie upierzonymi zielononóżkami, czubatkami, indorami i bażantami. Wśród stadka ptaków przechadzają sie czasem dumnie młode łabędzie, które  za zgodą lekarza weterynarii znajdują schronienie zimą w naszej oranżerii, ratując się przed zimnem. W wolierze znalazły miejsce również ciekawskie króliki, których największym przysmakiem jest polana koniczyna i nać marchewki prosto z ogródka. W zagrodzie panoszy się również para dziczków z wesoło chrumkającymi warchlaczkami.

Oprócz zwierząt udomowionych, na Jędrusiowo zaglądają często zające, sarny i bażanty swym urokiem dopełniając specyficzny dziki klimat jaki tu panuje. Szczególnie o poranku towarzyszą im trele pliszek i skowronków. Na tafli jeziora można zauważyć liczne stada kaczek, łabędzi i kormoranów.

Zapraszamy zainteresowanych do obejrzenia Galerii o Jędrusiowej Polanie, która przybliży Państwu jej niezwykłe uroki, a którą postaram się w miarę możliwości rozbudowywać.

 


Copyright 2007 by www.jedrusiowapolana.pl All rights reserved.
statystyka